Faktoring Gorzów Wielkopolski

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego
pon – pt: 8:00 – 17:00

+48 533 88 78 78

ekspert finansowy Gorzów

Bezpłatne porównanie faktoringu w Gorzowie Wielkopolskim

Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę transportową znaną na terenie całego kraju. Możesz pochwalić się nowoczesną flotą transportową. Realizujesz trasy zarówno krajowe jak i zagraniczne, w związku z tym wachlarz Twoich klientów jest bardzo zróżnicowany narodowościowo. W sumie zatrudniasz 100 osób, kierowcy stanowią 3/4 wspomnianej załogi. Jesteś zadowolony z tego jak wygląda Twoja firma. Martwią Cię jednak rosnące ceny paliwa i ogólna sytuacja w Polsce. Najbardziej denerwuje Ciebie czekanie na zapłatę za usługę od Twoich klientów. Nie możesz sobie pozwolić na opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia dla swoich kierowców i pracowników biurowych. Dodatkowo posiadasz umowy leasingowe na swój fracht, a one wymagającą terminowej opłaty. Faktoring jest usługą skierowaną dla Ciebie jak i dla wszystkich tych, którzy podobnie jak Ty wystawiają faktury.

Co to jest faktoring?

Definicja faktoringu jest intuicyjna i prosta w przekazie. W słowie faktoring użyty jest wyraz faktor, który w łatwy sposób można skojarzyć z fakturą. Czyli z dokumentem sprzedażowym, który potwierdza zrealizowanie transakcji na wypisaną kwotę. Jest to, także zobowiązanie do zapłaty ze strony kupującego. Samo słowo faktor oznacza firmę faktoringową np. bank.

Po podpisaniu umowy z firmą faktoringową po każdej sprzedaży usługi otrzymujesz zaliczkę faktoringową, która może wynosić od 80 do 100% wartości brutto przesłanych przez Ciebie faktur. Nie musisz czekać od 30 do 120 dni na zapłatę od Twojego zleceniobiorcy. Pieniądze otrzymasz błyskawicznie nawet w czasie 15 minut. Faktoring online dostępny jest w internecie 24h na dobę. W każdej chwili możesz wysłać swoją fakturę do banku w celu szybkiego otrzymania zwrotu pieniędzy z wykonanej usługi.

Wykorzystując faktoring szybko upłynnisz swoje faktury. Pieniądze ze sprzedaży faktur do firmy faktoringowych możesz wykorzystać na rozbudowanie np. własnej floty transportowej lub wykonanie niezbędnych serwisów swoich samochodów. W przypadku firmy sprzedażowej możesz zainwestować w nowe produkty. Producenci z kolei mogą te kwoty przeznaczyć na optymalizację własnych linii produkcyjnych. Za oszczędnością pieniędzy idzie, także oszczędność czasu. Przedsiębiorstwa nie muszą przypominać kupującemu o zapłacie, bo robi to za Nich bank. Firma faktoringowa zajmuje się, także egzekwowaniem zapłaty od kupującego.

Faktoring jest dedykowany zarówno dla małych przedsiębiorstw typu jednoosobowe działalności jak i dla firm zatrudniających kilkaset pracowników. Nie ma ograniczenia za względu na typ i charakter działalności. Z faktoringu mogą skorzystać zarówno firmy transportowe, budowlane, motoryzacyjne, sprzedawcy, producenci oraz usługodawcy. Każda firma wystawiająca faktury może skorzystać z porównywarki faktoringowej oferowanej przez ekspertów finansowych z Gorzowa Wielkopolskiego.

Jaką firmę faktoringową wybrać?

Możesz starać się odpowiedzieć na postawione w tytule pytanie samodzielnie np. przeglądając ranking firm faktoringowych dostępnych w internecie. Działanie to obarczone jest jednak sporym ryzykiem, bo nie wiesz czy twórca nie był czasami sponsorowany przez banki sklasyfikowane w czołówce. Z drugiej strony nie wiadomo czy zamieszczone informacje są dokładne i rzetelne. Różne czynniki mogą być brane pod uwagę np. koszty faktoringu. Nie oznacza to, że koszta będą w Twoim przypadku decydującym czynnikiem.

Moja rada dla Ciebie jest taka, żeby skorzystać z opinii niezależnego doradcy. Eksperci finansowi z Gorzowa Wielkopolskiego bezpłatnie dopasują do Ciebie ofertę faktoringową m.in z banków PKO, ING, faktoring mBank. To tylko przykłady, ponieważ doradcy posiadają aktualną ofertę z wielu banków i innych firm faktoringowych. Dopasują za darmo ofertę faktoringową do charakteru Twojej firmy. 

Wpisując w przeglądarkę słowa faktoring w Gorzowie Wielkopolskim woj. lubuskie zobaczysz jak bardzo popularne jest to finansowe pojęcie w Twoim regionie i jak wiele firm korzysta ze stałego dopływu kapitału obrotowego. Każde przedsiębiorstwo dba o zachowanie płynności finansowej i o natychmiastowy obrót zarobionymi środkami finansowymi bez zbędnego czekania.

Faktoring klasyczny vs faktoring odwrócony  

Postaram się jasno przedstawić Ci różnice pomiędzy faktoringiem klasycznym a odwróconym na przykładzie wspomnianej we wstępie artykułu firmy transportowej. Wyobraź sobie zatem, że Twoja firma realizuje zlecenia transportowe zarówno w Polsce jak i zagranicą. Twoi klienci czyli usługobiorcy muszą zapłacić Ci za przeprowadzony przez Ciebie transport towarów lub ludzi. Obowiązuje Was umowa z odroczonym terminem płatności np. 90 dni. Po trzech miesiącach otrzymasz pieniądze od Twojego klienta. W przypadku skorzystania z firmy faktoringowej otrzymasz zaliczkę faktoringową nawet po 15 minutach. W wielkim skrócie można tak opisać faktoring klasyczny.

Twoja firma transportowa posiada nie tylko samych klientów, ale także dostawców. Regularnie kupujesz swoim kierowcom odzież roboczą oraz ekwipunek niezbędny w długich trasach.Twoimi dostawcami są, także serwisy samochodowe w których wykonujesz naprawy i przeglądy swoich samochodów. Wyobraź sobie, że Twoi dostawcy oczekują od Ciebie natychmiastowej zapłaty lub oferują Ci bardzo krótkie terminy płatności. Pomimo niewystarczających środków wiesz, że naprawa samochodu w danym miesiącu jest niezbędna aby firma przetrwała. Nie spodziewałeś się, że należy wymienić rozrząd a taka naprawa jest bardzo droga. Na pomoc może przyjść bank, który przejmie Twoje zobowiązania. Dzięki temu, Twoje faktury zostaną opłacone w terminie. Na tym właśnie polega faktoring odwrócony.

Faktoring cichy vs faktoring klasyczny

W faktoringu klasycznym Twoi klienci płacą za faktury nie bezpośrednio Tobie na konto, ale firmie faktoringowej. W przypadku opóźnień w spłacie należności faktor będzie kontaktował się z klientem. Ustali z Nim planowany termin spłaty lub rozłoży należność na raty dogodne dla Twojego klienta. W przypadku uporczywego braku zapłaty należności firma faktoringowa może rozpocząć proces windykacji sądowej. Oczywiście na takie ostateczne działanie firma faktoringowa potrzebuje Twojej zgody. W faktoringu cichym Twoi klienci nie wiedzą, że korzystasz z pomocy firmy faktoringowej. Pieniądze za faktury będą wpłacane przez Ciebie na konto firmy faktoringowej po otrzymaniu należności od strony kupującego. Koszty faktoringu w tym przypadku są wyższe niż w faktoringu klasycznym. Główną zaletą jest podtrzymanie dobrych relacji biznesowych pomiędzy Tobą a Twoim klientem.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty faktoringu w Gorzowie Wielkopolskim

+48 533 88 78 78

 

Jeśli masz pytanie zadzwoń do nas!

poniedziałek – piątek: 8:00 – 17:00

+48 533 88 78 78

Doradca kredytowy Gorzów Wielkopolski
Bezpłatna pomoc w wyborze kredytów